Zarządzanie firewallami

Rozwiązanie do zarządzania firewallami zapewnia bezpieczne i zautomatyzowane procesy zmian konfiguracji firewalli. Zarządza ono podatnościami w oparciu o 25 źródeł jak również o darkweb. Pozwala ono na integrację z ponad 120 technologiami sieciowymi i technologiami zabezpieczeń, z których obecnie korzystają firmy, łącząc silosy danych w dynamiczny model sieciowy obszaru ataku, który zapewnia widoczność zabezpieczeń w ramach środowisk fizycznych, wirtualnych i wielochmurowych. Rozwiązanie to zapewnia kontekst potrzebny do podejmowania właściwych działań,łącząc analizę wektora ataku z analizą opartą na zagrożeniach,w celu ciągłego analizowania podatności w istniejącym środowisku i korelowania ich z faktycznie wykorzystywanymi podatnościami.

 

W UPROSZCZENIU

Platforma zarządzania firewallami odpowiada na następujące problemy:

  • Czy musisz używać oddzielnych systemów zarządzania dla różnych producentów firewalli?
  • Czy Twoje procesy zabezpieczeń związane z podatnościami, zagrożeniami i zarządzaniem politykami bezpieczeństwa są skomplikowane?
  • Czy Twój obecny system zarządzania firewallami monitoruje zgodności i tworzy raporty na żądanie?
  • Czy możesz oceniać ryzyko zmian zanim zostaną one zaimplementowane?

 

W SKRÓCIE

Zarządzaj swoimi wszystkimi firewallami, niezależnie od producenta, z jednego miejsca używając jednej platformy.

 

ROZWINIĘCIE

Rozwiązanie zapewnia odpowiedni poziom zgodności zapory i automatyzuje przepływ pracy. Portal zarządzający zmianą na zaporach sieciowych pozwala na ciągłe planowanie, nadzór oraz ocenę ryzyka dla każdej proponowanej modyfikacji. Po zbadaniu przez system infrastruktury, dostęp do wyników analizy możliwy jest natychmiast, dzięki czemu otrzymujemy jasne informacje, które elementy mogą stać się celem potencjalnych ataków w przyszłości. System wykrywa podatności dokonując automatycznych analiz oraz nadaje priorytety ryzykom, które wymagają uwagi. Diagnozuje błędy konfiguracyjne oraz naruszenia polityki dostępu. Sugeruje wprowadzenie niezbędnych zmian, które pozwolą zoptymalizować wydajność zapory. Eliminuje także błędy, znajduje luki bezpieczeństwa oraz optymalizuje proces zarządzania zmianą w organizacji. Rozwiązuje problemy z konfiguracją urządzeń sieciowych, analizuje ścieżki dostępu oraz dostarcza przeglądu zmian w modelu sieci.

 

KORZYŚCI

  • Całościowy przegląd powierzchni ataku oraz zintegrowana inteligencja.
  • Jedna platforma, adresująca wiele wyzwań – podatności, zagrożenia, zarządzanie zmianą na zaporach sieciowych oraz zapewnianie zgodności z politykami.
  • Skalowalność oraz wydajność dostosowana do przedsiębiorstw każdej wielkości.

 

PYTANIA

  • Czego używasz do zarządzania swoimi firewallami?
  • Czego używasz aby oceniać ryzyko każdej proponowanej modyfikacji zapory?
  • Czego używasz do wykrywania podatności?