Optymalizacja kosztów licencji oraz wsparcie procesów zarządzania

Zliczasz koszty licencji?

W jakim stanie są twoje licencje na oprogramowanie? Czy wszystkie zarabiają na siebie? A może zbyt wiele jest nieużywanych przechodząc od jednego odnowienia do drugiego, marnując pieniądze? A ile niedozwolonych licencji czai się w twojej sieci? Rozwiązanie tych problemów stanowi wyzwanie, zwłaszcza jeśli używasz wielu technologii.

Przejmij kontrolę dzięki zarządzaniu licencjami i optymalizacją.

Dzięki Software Asset Management (SAM) możesz sprawić, że każda licencja jest prawidłowo wykorzystana, zmniejszając ryzyko i generując ogromne oszczędności. Skuteczna optymalizacja licencji oprogramowania rozpoczyna się od pełnego wykrycia, dzięki czemu nadmiarowe oprogramowanie można odzyskać i przenieść do innych użytkowników. Dynamiczne rozpoznawanie oprogramowania zastępuje powolne, podatne na błędy procesy w celu zidentyfikowania całego komercyjnego oprogramowania w sieci – od razu po zainstalowaniu. Wiele zapasów jest konsolidowanych, więc wszystkie zasoby znajdują się w jednym repozytorium, a złożone reguły, takie jak prawa do uaktualnienia i obniżenia są automatycznie przeliczane. To nie tylko optymalizuje posiadane oprogramowanie i oszczędza pieniądze, ale także pozwala na szybkie przejście audytów producentów oprogramowania.

 

Snow License Manager

Snow License Manager to serce Snow Software, obejmuje całość zagadnień kosztów i ryzyka związanego z posiadanym oprogramowaniem i licencjami do niego.

Jest to centrum zarządzania, które zapewnia ujednolicony widok całego oprogramowania, zasobów w chmurze i sprzętu, uprawnień do licencji
i wskaźników użytkowania aplikacji. Z wszystkimi dostawcami w jednym miejscu o wiele łatwiej jest zarządzać cyklem życia wszystkich aplikacji, niezależnie od tego, gdzie są używane. Wbudowana automatyzacja umożliwia dynamiczne obliczanie zasobów oprogramowania organizacji, dzięki czemu można poprawić zgodność z posiadanymi licencjami.

Zapewnia obsługę wszystkich kluczowych typów licencjonowania, w tym na urządzenie, na użytkownika i zaawansowane centra danych dla IBM, Oracle i SAP.

Upraszcza także licencjonowanie centrum danych, automatycznie obliczając ilość oprogramowania, w tym oprogramowania licencjonowanego na procesor i rdzeń procesora, zarówno na zasoby wirtualne jak i fizyczne.

Interesariusze z całej organizacji mogą korzystać z Snow License Managera i tworzyć raporty odpowiednie do ich roli – działy IT, zaopatrzenia, finansów i zarządzania. Tak więc cała firma korzysta z analiz jaki zapewnia Snow License Manager.

Od wielu lat wspieramy klientów, którzy chcą aktywnie zarządzać oprogramowaniem. Nasi specjaliści uczestniczyli w wielu projektach temu poświęconych. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej jak optymalizować koszty licencji prosimy o kontakt. Odpowiemy na pytania, zorganizujemy prezentację i testy. Prosimy o kontakt velvero(at)velvero.pl.